Tulec na pás typ 7 cez rameno

Kožený tulec s rameným popruhom.

Tulec na pás sa skladá z niekoľkých vzájomne prepojených vrstiev. Táto vrstvená konštrukcia zabraňuje deformácii tulca. Tým je zaistené, že tulec nestráca počas používania svoj pôvodný tvar, a to aj po niekoľkých rokoch. Vonkajšia vrstva je špeciálne vytvorená z hladkej hovädzej kože, ktorá v dôsledku početných ošetrení vyzerá historicky, nešpiní sa a je vodotesná. Na vnútornom hornom okraji tulca je vložka vyrobená z kožušiny barana, ktorej účelom je chrániť šípy a tlmiť ich nárazy v tulci. Tvar tulca je mierne kónický (na spodu zúžený).

Okraje tulca sú ozdobne vypletené tenkou kožou. Kožený vypletaný tulec má ramenný popruh s mosadznou prackou na nastavenie dĺžky.

Na výrobu dna tulca bol použitý rovnaký druh kože vo väčšej sile, aby nedochádzalo k poškodeniu dna ostrými hrotmi šípov.

Všetky tulce sú ručné výrobky od poľského výrobu Romana Bisoka. K tulcom tohto typu sa hodí anglický prostý luk Lukbis longbow 76″, luk pre pokročilejších lukostrelcov tradičný luk východného typu 56″ alebo deflexno – reflexný luk Faun 62″.

Minimálna výbava strelca je 8 kusov šípov. Do rúrových typov tulcov sa zmestí 15 kusov tradičných drevených šípov alebo cédrových šípov.

Strana zavesenia: Pásový popruh je riešený pre zavesenie na pravú stranu strelca.

Rozmery:

  • Vonkajšia dĺžka: 61 cm
  • Vnútorná dĺžka: 59 cm
  • Hrúbka kože popruhu: 3 mm
  • Hrúbka steny tulca: 6 mm

Farba:

  • hnedá

– aktuálnu ponuku tulcov na pás nájdete na MANA-Shop.sk –