Tulec na pás typ 6 s mosadznými krúžkami

Kožený tulec na šípy na zavesenie na pás.

Rúrový tulec na pás sa skladá z niekoľkých vzájomne prepojených vrstiev. Táto vrstvená konštrukcia zabraňuje deformácii tulca. Tým je zaistené, že tulec nestráca počas používania svoj pôvodný tvar, a to aj po niekoľkých rokoch. Vonkajšia vrstva je špeciálne vytvorená z hladkej hovädzej kože, ktorá v dôsledku početných ošetrení vyzerá historicky, nešpiní sa a je vodotesná. Na vnútornom hornom okraji tulca je vložka vyrobená z kožušiny barana, ktorej účelom je chrániť šípy a tlmiť ich nárazy v tulci. Tvar tulca je mierne kónický (na spodu zúžený).

Dva popruhy, zavesené na mosadzných krúžkoch, slúžia na pripevnenie tulca na opasok (opasok nie je súčasťou tulca, lukostrelec si ho musí zabezpečiť sám). Spodný popruh má mosadznú pracku s možnosťou nastavenia jeho dĺžky.

Na výrobu dna tulca bol použitý rovnaký druh kože vo väčšej sile, aby nedochádzalo k poškodeniu dna ostrými hrotmi šípov.

Všetky tulce sú ručné výrobky od poľského výrobu Romana Bisoka. K tulcom tohto typu sa hodí anglický prostý luk Lukbis longbow 76″, luk pre pokročilejších lukostrelcov tradičný luk východného typu 56″ alebo deflexno – reflexný luk Faun 62″.

Minimálna výbava strelca je 8 kusov šípov. Do rúrových typov tulcov sa zmestí 15 kusov tradičných drevených šípov alebo cédrových šípov.

Strana zavesenia: Pásový popruh je riešený pre zavesenie na pravú stranu strelca.

Rozmery:

  • Vonkajšia dĺžka: 56 cm
  • Vnútorná dĺžka: 53,5 cm
  • Hrúbka kože popruhu: 3 mm
  • Hrúbka steny tulca: 6 mm

Farba:

  • hnedá

– aktuálnu ponuku tulcov na pás nájdete na MANA-Shop.sk –