Tulec na pás typ 4 s úchytom na opasok

Kožený tulec na šípy s úchytom na opasok.

Tulec n a pás sa skladá z niekoľkých vzájomne prepojených vrstiev. Táto vrstvená konštrukcia zabraňuje deformácii tulca. Tým je zaistené, že tulec nestráca počas používania svoj pôvodný tvar, a to aj po niekoľkých rokoch. Vonkajšia vrstva je špeciálne vytvorená z hladkej hovädzej kože, ktorá v dôsledku početných ošetrení vyzerá historicky, nešpiní sa a je vodotesná. Na vnútornom hornom okraji tulca je vložka vyrobená z kožušiny barana, ktorej účelom je chrániť šípy a tlmiť ich nárazy v tulci. Tvar tulca je mierne kónický (na spodu zúžený).

Okraje tulca sú ozdobne vypletené tenkou kožou. Kožený vypletaný tulec má držadlo na opasok, ktoré je k nemu pripevnené pomocou dvoch mosadzných krúžkov (opasok nie je súčasťou tulca, lukostrelec si ho musí zabezpečiť sám).

Na výrobu dna tulca bol použitý rovnaký druh kože vo väčšej sile, aby nedochádzalo k poškodeniu dna ostrými hrotmi šípov.

Všetky tulce sú ručné výrobky od poľského výrobu Romana Bisoka. K tulcom tohto typu sa hodia tradičné luky ako Diana 66″. Kratšou verziu luku Diana 66″ je luk Artemis 62″. Tento tulec je vhodný aj pre detský indiánsky luk 52″.

Minimálna výbava strelca je 8 kusov šípov. Do týchto typov tulcov sa zmestí 15 kusov tradičných drevených šípov.

Strana zavesenia: Pásový popruh je riešený pre zavesenie na pravú stranu strelca.

Rozmery:

  • Vonkajšia dĺžka: 53,5 cm
  • Vnútorná dĺžka: 52 cm
  • Hrúbka kože popruhu: 3 mm
  • Hrúbka steny tulca: 6 mm

Farba:

  • hnedá

– aktuálnu ponuku tulcov na pás nájdete na MANA-Shop.sk –