Tulec rúrový typ 2 šnurovaný

Kožený rúrový tulec na šípy so šnurovačkou.

Tulec v tvare trubice sa skladá z niekoľkých vzájomne prepojených vrstiev. Táto vrstvená konštrukcia zabraňuje deformácii tulca, a to aj po niekoľkých rokoch používania. Vonkajšia vrstva je špeciálne vytvorená z hladkej hovädzej kože, ktorá v dôsledku početných ošetrení vyzerá historicky, nešpiní sa a je vodotesná. Na vnútornom hornom okraji tulca je vložka vyrobená z kožušiny barana, ktorej účelom je chrániť šípy a tlmiť ich nárazy v tulci. Tvar tulca je mierne kónický (na spodu zúžený).

Tulec má široký a pohodlný ramenný popruh. Pôvodné dvojbodové upevnenie tohto popruhu zabraňuje nepredvídaným pohybom tulca na chrbte lukostrelca. Dĺžka popruhu tulca je nastaviteľná pomocou mosadznej pracky. Zošitie ramenného popruhu je riešené pre zavesenie na pravé rameno strelca. Rameno je na spodnej časti tulca pripevnené mosadzným nitom, ktorý umožňuje rotačný pohyb spodnej časti popruhu. V dôsledku toho sa tulec lepšie prispôsobuje chrbátu lukostrelca.

Na výrobu dna tulca bol použitý rovnaký druh kože vo väčšej sile, aby nedochádzalo k poškodeniu dna ostrými hrotmi šípov.

Tulec má na prednej strane koženú šnurovačku, ktorá oživuje jeho dizajn.

Všetky tulce sú ručné výrobky od poľského výrobu Romana Bisoka. K tulcom tohto typu sa hodia tradičné luky ako Diana 66″. Kratšou verziu luku Diana 66″ je luk Artemis 62″. Tento tulec je vhodný aj pre detský indiánsky luk 52″.

Minimálna výbava strelca je 8 kusov šípov. Do rúrových typov tulcov sa zmestí 13 kusov tradičných drevených šípov.

Strana zavesenia: Zošitie ramenného popruhu je riešené pre zavesenie na pravé rameno strelca.

Rozmery:

  • Vonkajšia dĺžka: 56 cm
  • Vnútorná dĺžka: 53,5 cm
  • Hrúbka kože popruhu: 3 mm
  • Hrúbka steny tulca: 6 mm
  • Priemer v hornej časti: cca 8,5 cm
  • Priemer v spodnej časti: cca 6,5 cm

Farba:

  • hnedá

– aktuálnu ponuku tulcov na chrbát nájdete na MANA-Shop.sk –