Tulec polokrúhly typ 6 trojpopruhový vypletaný keltský

Kožený polokrúhly trojpopruhový tulec na šípy.

Polokrúhle tulce sú výborné vďaka svojmu tvaru. Plochá strana tulca priama nasadá na chrbát, čo zaisťuje stabilitu a pohodlnosť pri nosení šípov. Telo tulca je mierne kónické. Tulec je zložený z niekoľkých vzájomne prepojených vrstiev. Tulce preto neopodliehajú deformácii tvaru, a to ani po niekoľkých rokoch používania. Vonkajšia vrstva tulca je vyrobená z hladkej hovädzej kože, ktorá v dôsledku početných ošetrení vyzerá historicky,  nezanecháva škvrny a je vododolná. Pre ochranu šípov je pri vstupe do tulca použitá vložka vyrobená z ovčej kožušiny.

Plochá časť priliehajúca k chrbátu je veľmi dobre polstrovaná, takže tulec si zachováva svoj tvar aj v tých najťažších podmienkach.

Tulec má široký popruh, ktorý zabraňuje nepredvídaným pohybom tulca na chrbte strelca. V hrudnej časti sa popruh rozvetvuje, preto je vhodný nie len pre pravákov ale aj ľavákov. Takýto systém popruhov poskytuje maximálnu stabilitu tulca na chrbte.

Na výrobu dna tulca bol použitý rovnaký druh kože vo väčšej sile, aby nedochádzalo k poškodeniu dna ostrými hrotmi šípov.

Ramená sú na spodnej časti tulca pripevnené mosadznými polkrúžkami, ktoré umožňujú flexibilitu spodnej časti popruhov. V dôsledku toho sa tulec lepšie prispôsobuje chrbátu lukostrelca.

Tulec je výnimočný svojím dizajnom. Do hladkej kože je razený keltský vzor, ktorý je na prednej strane tulca aj na popruhoch. Tulec je navyše po stranách vypletaný kožou, čo zvyšuje jeho historický dizajn a tiež odolnosť voči oderu.

Všetky tulce sú ručné výrobky od poľského výrobcu Romana Bisoka. K tulcom tohto typu sa hodí anglický prostý luk Longbow 76″ alebo luk pre pokročilejších lukostrelcov luk 3D Longbow 62″. Chrbtové tulce sú vhodné aj pre jazdcov na koňoch, ktorí využívajú luk východného typu 56″.

Minimálna výbava strelca je 8 kusov šípov. Do týchto typov tulcov sa zmestí 20 kusovcédrových šípov alebo tradičných drevených šípov.

Strana zavesenia: Systém ramenných popruhov umožňuje zavesenie na pravé aj ľavé rameno strelca.

Rozmery:

  • Vonkajšia dĺžka: 54 cm
  • Vnútorná dĺžka: 52,5 cm
  • Hrúbka kože popruhu: 3 mm
  • Hrúbka steny tulca: 7 mm
  • Priemer v hornej časti: cca 13,5 cm
  • Priemer v spodnej časti: cca 10,5 cm

Farba:

  • hnedá

– aktuálnu ponuku tulcov na chrbát nájdete na MANA-Shop.sk –