Tulec polokrúhly typ 3 s ľaliou

Kožený polokrúhly tulec na šípy s ľaliou.

Polokrúhle tulce sú výborné vďaka svojmu tvaru. Plochá strana tulca priama nasadá na chrbát, čo zaisťuje stabilitu a pohodlnosť pri nosení šípov. Telo tulca je mierne kónické. Tulec je zložený z niekoľkých vzájomne prepojených vrstiev. Tulce preto nepodliehajú deformácii tvaru, a to ani po niekoľkých rokoch používania. Vonkajšia vrstva tulca je vyrobená z hladkej hovädzej kože, ktorá v dôsledku početných ošetrení vyzerá historicky,  nezanecháva škvrny a je vodeodolná. Pre ochranu šípov je pri vstupe do tulca použitá vložka vyrobená z ovčej kožušiny.

Plochá časť priliehajúca k chrbátu je veľmi dobre polstrovaná, takže tulec si zachováva svoj tvar aj v tých najťažších podmienkach.

Tulec má široký pohodlný ramenný popruh, ktorý zabraňuje nepredvídaným pohybom tulca na chrbte strelca. Dĺžka popruhu je nastaviteľná pomocou mosadznej pracky. Na výrobu dna tulca bol použitý rovnaký druh kože vo väčšej sile, aby nedochádzalo k poškodeniu dna ostrými hrotmi šípov.

Rameno je na spodnej časti tulca pripevnené mosadzným nitom, ktorý umožňuje rotačný pohyb spodnej časti popruhu. V dôsledku toho sa tulec lepšie prispôsobuje chrbátu lukostrelca.

V hornej časti tulca je prídavná časť ozdobnej kože, ktorá je zviazaná vzadu šnurovačkou a vpredu ozdobená vyrezanou ľaliou na oživenie dizajnu.

Všetky tulce sú ručné výrobky od poľského výrobcu Romana Bisoka. K tulcom tohto typu sa hodí anglický prostý luk Longbow 76″ alebo luk pre pokročilejších lukostrelcov luk 3D Longbow 62″. Chrbtové tulce sú vhodné aj pre jazdcov na koňoch, ktorí využívajú luk východného typu 56″.

Minimálna výbava strelca je 8 kusov šípov. Do týchto typov tulcov sa zmestí 15 kusov cédrových šípov alebo tradičných drevených šípov.

Strana zavesenia: Zošitie ramenného popruhu je riešené pre zavesenie na pravé rameno strelca.

Rozmery:

  • Vonkajšia dĺžka: 56 cm
  • Vnútorná dĺžka: 53,5 cm
  • Hrúbka kože popruhu: 3 mm
  • Hrúbka steny tulca: 5 mm
  • Priemer v hornej časti: cca 11 cm
  • Priemer v spodnej časti: cca 8,5 cm

Farba:

  • hnedá

– aktuálnu ponuku tulcov na chrbát nájdete na MANA-Shop.sk –